Drużyna:

ks. Mirosław Maliński

Redaktor naczelny

W duszpasterstwie akademickim takiego człowieka nie można znaleźć. Co najwyżej Malinę, bo tak nazywają go studenci. Duszpasterz – inicjator „ryb w sieci”. Ekspresyjny kontemplatyk, który nieustannie zagrzewa akademików do działania w „Maciejówce”.

Zobacz też filmy z Maliną.

Daniel Brzezina

Zdjęcia, montaż, koordynacja

Człowiek szczęśliwy. Realizuje swoją misję, którą jest służba dla Królestwa Bożego (AMDG), dlatego uważa, że praca dla 2ryby.pl spadła mu z Nieba. Jes Ślonzokiym. W trakcie studiów na politechnice, Maciejówka stała się jego drugim domem. Praca dla 2ryby.pl zainspirowała go również do otwarcia firmy. Jest we wspólnocie Dom na Skale. Nie można zrozumieć Daniela bez Chrystusa …i optymalizacji. W wolnych chwilach, chodzi po Tatrach, fotografuje, śpiewa w językach i prorokuje ;D

Dominika Wawrzyniak

Społeczniczka, organizatorka, Wielkopolanka. Ciągle w drodze. Chodzi i śpiewa. Chętnie udziela rad jak prawidłowo segregować odpady. Namiestniczka Przewodniczek Skautów Europy. Jest we wspólnocie Dom na skale. Lubi spędzać czas z ludźmi, gotować, jeździć na rowerze, chodzić po górach i polnych drogach. Jej motto: Jak się człowiek nie rozwija – to się zwija. :)

Ewelka Kazanowska

Pasjonatka podróży, sportu, zdrowego odżywiania i … finansów. W pracy perfekcjonistka o analitycznym nastawieniu. Wymaga od siebie, ale też i od innych. W 2ryby.pl wraz z mężem Tobiaszem zajmuje się koordynowaniem facebooka. Prywatnie szczęśliwa żona.

Tobiasz Kazanowski

Zawodowo zajmuje się budownictwem, jest inżynierem budowy. Prywatnie szczęśliwy mąż ukochanej Ewelki i wielki fan sportu i górskich podróży. Jak przystało na sangwinika nie odpuści okazji do zrobienia sobie żartów przy każdej nadarzającej się okazji. Na 2ryby.pl zajmuje się koordynowaniem facebooka.

Anna Masłowska

Zakręcona góralka z Sudetów, o podobno lekkim piórze, którego jednak nigdy nie ważyła. Uwielbia piesze wędrówki, śpiewanie nie tylko pod prysznicem, granie na gitarze, niekończące się rozmowy i oczywiście pisanie tekstów dla 2ryby.pl :)

Kuba Kamiński

Student informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Najbardziej na świecie kocha podróże – i duże, i małe, i samolotem, i autostopem.
Jeśli akurat nie odbiera telefonu, to prawdopodobnie eksploruje tropikalną dżunglę w Meksyku, chodzi po górach w północnej Norwegii albo po prostu pije kawę w jego ulubionej Barcelonie. Lubi książki, sztukę, jazz, i oczywiście – programowanie.

Anna Mazurek

korekta

Miłośniczka psów, dobrej muzyki, zdrowego żywienia i św. Hildegardy. Grzebie w tekstach i wytyka ludziom błędy… ale tylko językowe… i tylko jeśli o to proszą :) Instruktorka harcerska, od 18 lat działa w Skautach Europy. Sekretarz redakcji w miesięczniku branżowym. Weekendowa turystka górska. Mól książkowy. I tak dalej… ;)

Zosia Pielat

Z Zielonki. Studentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od kiedy pamięta żegluje i jeździ na nartach. Amatorsko grywa w teatrze, a jak akurat nie grywa to na pewno by chciała. Lubi majsterkowanie, dobry kabaret i kawę.

Łukasz Szczepaniak

Projektowanie graficzne

Włóczykij, obserwator, ciągle gdzieś w drodze. Absolwent ASP w Warszawie i w Rzymie. Lubi długie spacery i jeszcze dłuższe rozmowy, polemiki i rozkminki. Z tendencją do przekombinowywania. Interesuje go sztuka współczesna, muzyka i poruszające filmy. Sympatyzuje zwłaszcza z Dominikanami, a ostatnio również z Jezuitami.

Basia Perek

Studentka Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym. Skautka Europy. Koszykarka i pasjonatka wszelkich sportów nie związanych z wodą. Kociara. Niespełniona tancerka. Ma beznadziejną pamięć. Uaktywnia się nocą. Podróżniczka dzięki Tacie. Miłośniczka sztuki dzięki Mamie. W wolnych chwilach uczy się historii kina i montuje każdy film, który jej wpadnie w ręce.

Dominika Mirko

Opolanka. Kocha robić zdjęcia, uważa że w ten sposób jeszcze bardziej docenia piękno stworzenia. Uwielbia góry i chwile zadumy, rozmowy z przyjaciółmi, tymi ziemskimi i nieziemskimi też. Na co dzień studiuje Antropologię fizyczną. Jej marzeniem jest zrobić kurs z konsultingu ślubnego. Lubi biegać, nie tylko na tramwaje. Ostatnio polubiła się z siłownią i dietetyką kliniczną. Zwariowana, pełna energii, słychać ją na kilometr – czasem aż za często. Kocha swoją jedyną siostrzyczkę Kasię, odkryła że jej nie docenia i zamierza to zmienić.

Jagoda Flaga

Studentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pochodzi z Wałbrzycha. Uwielbia jazdę konną, narciarstwo i podróże, jednak od kiedy pamięta jej największą pasją była muzyka! Jeśli szukasz dobrego koncertu na pewno coś podpowie.

Marek Sroka

Muzyka

Na co dzień pogodny popularyzator wielu Maciejówkowych powiedzonek. Uwielbia przebywać wśród ludzi i cieszyć się ich różnorodnością. Ma bardzo wiele różnych talentów oraz zainteresowań i trudno jest mu je wszystkie ze sobą pogodzić, ale na razie się udaje. Student ostatniego roku informatyki po angielsku, w wolnych chwilach kompozytor muzyki filmowej, pianista, autor spotów reklamowych Akademii Intelektu i organizator zajęć sportowych w Duszpasterstwie Maciejówka.

Marek Gozdalski

strona internetowa

Mąż Uli, ojciec Hani, Antoniny i Janki. Pochodzi ze Stalowej Woli. Rocznik ’83. Programista, absolwent elektroniki na Politechnice Wrocławskiej. Miłośnik szybkiej jazdy na rowerze i górskich wędrówek z przyjaciółmi. Specjalista w przygotowaniu pizzy. Należy do Mężczyzn Świętego Józefa.

Krzysztof Zołoteńki

Zdjęcia, montaż, konsultacje

W nieustannych rozjazdach między Warszawą a Wrocławiem. W jednym uczy się sztuki operatorskiej w Warszawskiej Szkole Filmowej, a w drugim pomagania ludziom na Poradnictwie i pomocy psychopedagogicznej na UWr. Uwielbia podróże, spotkania z bliskimi i oczywiście fotografię.

Grzegorz Kapela

newslettery

Człowiek orkiestra. Studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną. Jest radnym Rady Miasta Brzegu, instruktorem fitness i animatorem hotelowym. Jego wielką miłością jest radio, telewizja i praca na scenie. Prowadzi własną firmę, w której jako DJ, wodzirej i konferansjer zajmuje się oprawą wesel, studniówek oraz wszelkich imprez, nie tylko tanecznych. Marzy o swoim własnym programie motoryzacyjnym na youtubie. Dla 2ryby.pl pisze newslettery.

Dorota Moskwa

Pochodzi z maleńkiej wsi w Wielkopolsce. Na co dzień mieszka we Wrocławiu, gdzie studiuje architekturę. Lubi górskie wędrówki, podróże, dobre książki i czas spędzany z najbliższymi. Odkąd pamięta, zawsze cieszyło ją tworzenie najróżniejszych rzeczy – od obrazów, przez dziergane czapki, aż po pluszowe misie.

Adam Szwaba

Urodził się w Świnoujściu, w marcu 1990 roku. Jakoś trafił do Wrocławia, gdzie wielokrotnie i z okazjonalnym zapałem studiuje, obecnie Matematykę Stosowaną. Uwielbia góry, muzykę, Bliski Wschód, gry komputerowe i planszowe. Śpiewa, jak nikt nie słucha. Naukowo zajmuje się enigmatycznie brzmiącą socjofizyką.

Marta Drążkiewicz

Zdjęcia, montaż

Studentka 3 roku filologii czeskiej na UWrze. Pochodzi z Gdyni, ale od dwóch lat dzieli serce przez całą Polskę. Miłośnik filmu polskiego, włoskiego i tego z podziemia. Zakochana w Rzymie i paru innych dziełach Bożych. W jej żyłach zamiast krwi płynie muzyka z Bałkan i poezja śpiewana. W przyszłości chce siedzieć na krzesełku reżysera, w 2rybach montuje.

Tomek Rynk

Zdjęcia, montaż

Absolwent Politechniki Wrocławskiej pochodzący z Kielc, którego drugim domem stał się Wrocław. W mieście spotkań się zakochałem i z każdym dniem coraz bardziej kręci mnie Wrocław. Lubię piłkę nożną, fotografię, góry oraz dobry film. Ulubione filmy to… jest ich mnóstwo – Władca Pierścieni, Zielona mila, Szukając siebie, Tato :) Duchowo związany z DA Redemptor, gdzie spędziłem sporo czasu jako mieszkaniec Teków, ministrant i piłkarz.

Anna Łągiewska

Grafika

Absolwentka grafiki na wydziale artystycznym Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Lubi: ludzi, czekoladę, robić coś z niczego, rysować, zapisywać chwile światłem, podróżować, rozmawiać, słuchać, milczeć, patrzeć, widzieć, być. Cieszy się z rzeczy małych. Jako instruktorka ZHP najlepiej wspomina czas spędzony w harcerstwie. Ulubiona maksyma: „Jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć więcej ponadto, co widzialne nie możesz zobaczyć niczego.”

Robert Weber

Wsparcie techniczne

Student Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej. Dobrze czuje się ze śrubokrętem i lutownicą w ręku. Lubi podziwiać piękno przyrody, zdobywać górskie szczyty i podróżować w odległe miejsca.

Roma Paluszkiewicz

Szczęśliwa kobieta, jeszcze przez chwilę studentka. Lubi modlić się, rozmyślać, śmiać się, słuchać ludzi, pomagać, uczyć się. W wolnych chwilach chodzi po górach, podróżuje, chodzi do kina, czyta książki, spotyka się z bliskimi. W 2ryby.pl odpowiada na comyslisz@2ryby.pl.

Kasia Łatka

Kocha tańczyć i śpiewać, nie wytrzyma dnia bez muzyki. Uwielbia przygody, nowe wyzwania i przede wszystkim dzielenie się radością :) Pochodzi z Królewskiego Miasta Sandomierz. Animatorka Ruchu Światło-Życie. Kinowy i YouTube’owy maniak. Studiuje na Politechnice Wrocławskiej.

Rafał Pietraszek

Student Informatyki. Na 2ryby.pl pomaga w optymalizacji i pozycjonowaniu. W wolnych chwilach gra na bębnie. Rozpoczyna działalność w internecie, a efekty jego pracy możecie śledzić na blogu. Pasjonuje się sportami walki. Lubi podróże i koncerty.

Mateusz Oklasiński

Z 2ryby.pl współpracuje od niedawna, głosem. Na co dzień dużo mówi, na szczęście nie do siebie, tylko do ludzi, pracując w radiu; studiuje także skrzypce na Akademii Muzycznej. Muzykę wynosi jednak poza mury uczelni, śpiewając w scholi „Maciejówki„, która jest jednym z jego ulubionych miejsc we Wrocławiu. Prywatnie lubi gotować, co najmniej tak samo jak jeść i latać też lubi, szczególnie marzy mu się powrót na Islandię.

Karolina Pach

Grafika

Niepoprawna optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Dla 2ryby.pl projektuje grafiki. Wszystko co robi, robi na 100%. Energiczna, z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Studentka ASP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Rysuje, maluje, rzeźbi, gotuje, szyje, czyta, ćwiczy, śpiewa (tylko dla własnej przyjemności), tańczy (salsę!), mówiąc krótko czerpie z życia całymi garściami ;)

Dawid Gaweł

Rdzenny mieszkaniec podkarpackich ziem, które opuścił (ciałem) przed laty trzema. Studiuje informatykę na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Od czasu do czasu rzuca wszystko i wyjeżdża w Bieszczady. Animator Ruchu Światło-Życie.

Marta Machlańska

Zdjęcia, montaż

Entuzjastka życia skoncentrowana na odnajdywaniu szczęścia w codzienności. Troszczy się o uwiecznianie przemijających chwil z pomocą Nikonowego przyjaciela. Miłośniczka ssaków wszelakich, szczególnie kopytnych wierzchowców.

Karol Berger

Lektor

Studiuję teologię, z pasji aktor, radiowiec i lektor. Z zawodu górnik. Ciągle poszukujący swojego miejsca na świecie i w Kościele. Na co dzień ewangelizator, ministrant, radny miasta i człowiek z miękkim sercem.
Lubię żyć swoimi pasjami, być nieustannie w drodze w otoczeniu ludzi, którzy ciągle pokazują mi, jak dużo jeszcze muszę się nauczyć. Najlepszy towarzysz i przyjaciel w tej drodze: Jezus. Polecam!

Marta Chorzępa

Tworzenie memów na fb

Romantyczna racjonalistka. Studentka ostatniego roku prawa i absolwentka lituanistyki. Zafascynowana prawem karnym i rodzinnym, szeroko pojętą antropologią, muzyką i historią sztuki. Specjalizuje się w suchych żartach i uwielbia dzielić się nimi, co realizuje m.in. poprzez tworzenie memów dla 2ryby.pl. Odkrywa Boga przez odkrywanie piękna. Lubi zaskakiwać.

Alicja Kukła

Opisy filmów, książki

Studentka reklamy i kreatywnego pisania. Pochodzi z miasta z różowym mostem. Marzycielska perfekcjonistka unosząca się nad ziemią. Zakochana w sztuce, Wrocławiu i w górach. Lubi gotować, szczególnie w Maciejówkowej kuchni. Na portalu tworzy opisy do odcinków i zajmuje się książkami.

Mira Jurecka

Grafika

Młoda żona i jeszcze młodsza mama. Z wykształcenia geograf, doktoryzujący się geoinformatyk. W wolnych chwilach wycina zdjęcia i klei albumy z papieru. Uzależniona od rękodzieła i polskiej ilustracji dla dzieci. Do szuflady pisze bajki. Grafik amator – z naciskiem na amator.

Piotrek Marek

Grafika, czołówki

Wzrost średni, oczy niebieskie, bez nałogów i znaków szczególnych, z wykształcenia zdolny, chętny i ambitny architekt, z powołania oddany mąż, po godzinach grafik i miłośnik motoryzacji, stara się być praktykującym katolikiem, w wolnych chwilach słucha, czyta, jeździ na rowerze i gra w tenisa ale najbardziej kocha pić kawę ze swoją żoną.

Paweł Sawa

Grafika, czołówki

Ukończył ASP we Wrocławiu na wydziale Szkła. Zajmuje się tworzeniem witraży, filmów animowanych, czołówek i reklam. Amatorsko obserwator ptaków, muzyk, czytelnik, katolik.

Damian Kurzawa

Zdjęcia, montaż

Filmowiec z pasji. Dziennie pochłania tony materiałów, kształcąc się w montażu filmowym. Bardzo poważnie myśli o pracy w tym zawodzie. Zaangażowany również w Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU. Wielki zwolennik filmu dokumentalnego, nie tylko od strony technicznej. Na co dzień, dziecko Boże i wychowanek technikum technologii drewna w szkole salezjańskiej.

www.dekamedia.pl

Aleksandra Woźniak

Grafika

Wrocławianka, Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, Przyjaciel Pustelni na Potrójnej, zaczytana w tradycji karmelitańskiej. Lubi czytać, biegać i gotować fancuskie dania.

Aleksandra Hojczyk

Sprawdzanie filmów

Studentka Akademii Sztuki w Szczecinie, kiedyś kręciła z nami filmy we Wrocławiu.

Teraz ze Szczecina sprawdza pierwsze wersje montażowe naszych filmów.

Dagmara Wolna

grafika

Marzycielka. Zakochana w górskich wędrówkach, poezji, a także prozie (tej życiowej i nie tylko). Z natury humanistka, z zawodu lekarz. Podczas studiów zainteresowała się i pokochała grafikę komputerową, która stała się dla niej miłą odskocznią od zawiłości nauk ścisłych.

Agata Sławińska

tłumaczenia PL/ENG

Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Studentka filologii angielskiej, która całe życie żongluje między studiami i pracą. Ostatnio odkryła swoje powołanie do bycia nauczycielką. Gdyby mogła, to co dzień biegałaby na siłownię. Jej największym marzeniem jest przetłumaczyć książkę i móc modlić się ze swoim mężem. Mocno związana ze wspólnotą Dom Boży we Wrocławiu.

Chantal Prymka

Marketing, tłumaczenie

Kanadyjka. Kobieta zakochana w śpiewie i operze. Wciąż w biegu lub na scenie, gdzie wszystko robi dla innych – śpiewa, zabawia, skłania do refleksji. Wszystko Soli Deo Gloria. Łatwiej ją usłyszeć niż spotkać – w kościele, na korytarzu, na ulicy, w kuchni lub wieczorem kiedy ćwiczy.

Katarzyna Mokrzycka

Zdjęcia, montaż

Wędrowiec tęskniący za górami. Obserwator złakniony historii o świecie i ludziach. Człowiek, który nieustannie zachwyca się geniuszem dzieła stworzenia. Idealistka, próbująca snuć własne opowieści zatrzymując czas spustem migawki. Na co dzień studentka zajmująca się zawodowo rzeczami iście fundamentalnymi – fundamentami.