Kazania Ponadczasowe

Kobieta myśli mówiąc (ks. Mirosław Maliński "Malina")

Podziel się:

Kobiety z natury mówią dużo. Dlaczego tak się dzieje? Kobieta myśli mówiąc, podaje cały tok rozumowania, ale nie zawsze podaje wynik myślenia. Mężczyzna myśli inaczej. Dla niego liczą się konkrety i wynik.

Lista twórców
Animacja: Paweł Sawa

Filmy w tej serii:

Ślub musi być wyczekany 1 W życiu potrzebujemy mocnych przeżyć. Potrzebujemy piękna i świętowania. Jesteśmy wrażliwi i delikatni. Ślub musi coś zmienić w życiu, musi być wyczekany. Jeśli nasze życie po ślubie będzie wyglądało tak samo jak życie przed nim, to po co właściwie ten ślub?

12 maja 2013

Ślub musi być wyczekany

Jak zachęcić mężczyznę do małżeństwa 2 Przyszedł do niej. Uczą się razem. Jest miło, choć za oknem pada deszcz. Robi się późno, a ona pomimo brzydkiej pogody wygania swojego mężczyznę do domu. Doskonale wie co robi. On idzie, moknie na przystanku i zaczyna myśleć, co by tu zrobić, żeby tak nie było. Może jakiś pierścionek?

18 maja 2013

Jak zachęcić mężczyznę do małżeństwa

Czego od małżeństwa oczekuje kobieta? 3 Czy kobieta oczekuje tego, by mówić jej, że jest piękna? A może potrzebuje usłyszeć “kocham Cię” każdego dnia? Nie. Kobieta potrzebuje być wysłuchana, musi się wygadać. Potrzebuje być zrozumiana. Kobieta pragnie, by mężczyzna odgadł o czym marzy i spełnił jej pragnienia. Ale czy on jest w stanie wszystkiego się domyślić?

25 maja 2013

Czego od małżeństwa oczekuje kobieta?

Kobieta myśli mówiąc 4 Kobiety z natury mówią dużo. Dlaczego tak się dzieje? Kobieta myśli mówiąc, podaje cały tok rozumowania, ale nie zawsze podaje wynik myślenia. Mężczyzna myśli inaczej. Dla niego liczą się konkrety i wynik.

1 czerwca 2013

Kobieta myśli mówiąc

Matka wskazuje dziecku ojca 5 Rolą matki jest wskazanie dziecku tego, kto jest jego ojcem. To ktoś kogo matka kocha najbardziej. Ojciec kochając matkę utwierdza w tym dziecko. W domu muszą być jasne zasady, nie może być wątpliwości kto jest ojcem. Ojca trzeba wykreować.

8 czerwca 2013

Matka wskazuje dziecku ojca

O ojcu, który wprowadza dziecko w świat 6 Dom jest takim małym królestwem. W królestwie mamy pod pokładem są zapachy, jest kakao jest pysznie. Królestwo ojca jest na pokładzie, uczy tam dziecko świata, pozwala mu sterować. Gdy przychodzą trudności dziecko ucieka pod pokład do matki. Dlatego dziecko potrzebuje w życiu i matki, i ojca.

15 czerwca 2013

O ojcu, który wprowadza dziecko w świat

Ojciec daje dziecku poczucie bezpieczeństwa 7 Dziecko jest małe, nie do końca zna świat i boi się wielu rzeczy. Rolą ojca jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa. Z tatą w domu burza nie jest straszna.

22 czerwca 2013

Ojciec daje dziecku poczucie bezpieczeństwa

O matce, która patrząc na męża mówi: „Boże, co ja bym bez ciebie zrobiła” 8 Awaria, matka z dziećmi w domu, ojciec w pracy, napięta sytuacja, co robić? Trzeba poczekać, aż ojciec wróci z pracy. Ojciec wraca, naprawia, staje się bohaterem domu. On tego potrzebuje, potrzebuje usłyszeć “co my byśmy bez ciebie zrobili”.

29 czerwca 2013

O matce, która patrząc na męża mówi: „Boże, co ja bym bez ciebie zrobiła”

Jak ojciec zdobywa autorytet dziecka 9 Kiedyś ojciec zdobywał autorytet dziecka polując na mamuty. Mamuty wyginęły, więc co teraz powinien zrobić ojciec? Nauczyć dziecko różnych rzeczy, pokazać mu świat, opowiadać jak działa wszystko wokół.

6 lipca 2013

Jak ojciec zdobywa autorytet dziecka

Nie bójmy się być szczęśliwi 10 Jesteśmy ostrożni z naszym szczęściem. Boimy się, że pryśnie jak bańka mydlana. Bóg pragnie naszego szczęścia. Rozpakuj każdy swój dzień jak długo oczekiwany prezent, a Bóg będzie wzruszony.

13 lipca 2013

Nie bójmy się być szczęśliwi

Zobacz też:

Czystość z odzysku #1 Czystość z odzysku, czyli powrót do naturalnej dynamiki rozwoju związku (odc. 1). Ten cykl filmów jest przeznaczony dla tych, którzy chcą założyć trwałą rodzinę zgodną z ludzką naturą i podstawowymi pragnieniami wynikającymi z natury ludzkiej. Ci którzy takich pragnień nie mają nic z tego o czym będę mówił nie zrozumieją, ale mogą sobie pooglądać to jako egzotyczną ciekawostkę.

18 października 2013

Czystość z odzysku #1

ks. Mirosław Maliński "Malina"

Jak znaleźć swoją drugą połówkę? Miłość to wybór. Wybór trwania przy kimś aż do samego końca i bez względu na wszystko. Ale jak wybrać tę osobę, wobec której postanawiamy być wierni w miłości przez całe nasze życie? A czy słyszeliście już opowieść o radiu? Zakup radia. Kryteriami wyboru odpowiedniego modelu są posiadane przez niego zalety. Czy takie podejście stosujemy również podczas szukania swojej drugiej połówki? Warto zwrócić uwagę jednak, że wybór partnera na całe życie to zdecydowanie więcej niż wybór dobrego towaru. Z jakiej perspektywy powinniśmy zatem podejmować takie decyzje?

4 marca 2015

Jak znaleźć swoją drugą połówkę?

dr Maria Popkiewicz-Ciesielska

Test na miłość Sprawdź czy Twój związek przejdzie test na miłość o. Meissnera.

23 lipca 2014

Test na miłość

o. Karol Meissner OSB

5 języków miłości Można wyróżnić pięć głównych sposobów, na które zwykle ludzie okazują miłość. Czym charakteryzują się poszczególne z nich? Co robić w sytuacji gdy ukochana osoba mówi innym językiem miłości?

18 grudnia 2013

5 języków miłości

fr. Paul Hrynczyszyn

Przyjaźń Bezinteresowna, piękna, pociągająca. Jest ideałem międzyludzkich więzi. Pragniemy jej, ale często nie wiemy jak budować. Przyjaźń.

28 maja 2014

Przyjaźń

o. Karol Meissner OSB

Problemy z komunikacją Dlaczego warto się poznać? Jakie korzyści w związku może przynieść rzeczywiste poznanie bliskiej osoby?

27 maja 2014

Problemy z komunikacją

dr Maria Popkiewicz-Ciesielska