Serie:

Miłujcie się!

Ta seria nie ma jeszcze opisu.

Miłujcie się!

fr. Paul Hrynczyszyn

Wzrost duchowy

Ta seria nie ma jeszcze opisu.

Wzrost duchowy

fr. Paul Hrynczyszyn

2RYBY.PL Rozmowy

Projekt, który zrodził się z pytań i próby znalezienia na nie odpowiedzi. Czy chcesz szukać ich razem z nami? :)

2RYBY.PL Rozmowy

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Do poduszki

Tegoroczny Wielki Post jest inny, niż te, które dotąd przeżywaliśmy. Na czas niepokoju i niepewności przygotowaliśmy dla Was kilka słów "Do poduszki" 👉 krótkie rozważania na Wielki Post, które pomogą zasnąć ze spokojem, znaleźć siły do działania i nadzieję. Rozważania prowadzi ks. Mirosław Maliński :)

Do poduszki

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Rozsypane puzzle. Osobliwe przypadki ks. Maliny

Wybrane opowiadania z audiobooka ks. Mirosława Malińskiego „Rozsypane puzzle. Osobliwe przypadki ks. Maliny”. Czyta Marek Walczak.

Rozsypane puzzle. Osobliwe przypadki ks. Maliny

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Becz i dzwoń dzwoneczkiem | fragmenty

Fragmenty audiobooka „Becz i dzwoń dzwoneczkiem” ks. Piotra Pawlukiewicza. Dostępna również książka pod tym samym tytułem

Becz i dzwoń dzwoneczkiem | fragmenty

ks. Piotr Pawlukiewicz

O Franciszku bez uprzedzeń

Papież Franciszek to postać kontrowersyjna we współczesnym Kościele. Na jego temat krąży wiele plotek, pogłosek i "fake newsów", z którymi niektórzy bez zastanowienia się zgadzają. A może warto sięgnąć głębiej niż to, co o Papieżu mówią media i ludzie, którym wydaje się, że go rozumieją? Ks. Mirosław Tykfer, redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego w serii “O Franciszku bez uprzedzeń” opowiada o sensie i prawdziwej misji współczesnej Głowy Kościoła.

O Franciszku bez uprzedzeń

ks. Mirosław Tykfer

Temperamenty | fragmenty

Fragmenty audiobooka "Temperamenty" ks. Mirosława Malińskiego. Na bazie nagrań powstała również książka o tym samym tytule. W porównaniu do wersji audio, książka została uzupełniona oraz poszerzona o rozdział o wychowaniu dzieci, u których występują poszczególne temperamenty.

Temperamenty | fragmenty

ks. Mirosław Maliński „Malina"

H.A.L.T.

Czym jest program H.A.L.T. i czy mogą korzystać z niego tylko alkoholicy? Podobno każdy z nas ma swój "alkohol", swoją słabość, bezsilność, do której wraca i z którą nie umie sobie poradzić. Czy program do walki z problemami stworzony przez uzależnionych może być przydatny także dla ludzi, którzy nie mają tego problemu? Na czym polega i co oznacza? “H” jak  “hungry” (ang. głodny) “A” jak “angry” (ang. zły) “L” jak “lonely” (ang. samotny), “T” jak “tired”, (ang. zmęczony) - te czynniki, szczególnie jeśli występują razem, mogą mieć spory wpływ na Twoją codzienność i umiejętność pokonywania trudności. O nich właśnie opowie Rafał Porzeziński, dziennikarz radiowy i telewizyjny, twórca programu Ocaleni.tv emitowanego w TVP 1 w każdy wtorek o 23:00. Przejdź do kolejnej serii "12 kroków" z Rafałem Porzezińskim – zobacz pierwszy odcinek "Uzależnienie".

H.A.L.T.

Rafał Porzeziński

12 kroków

12 kroków to program, który pomógł milionom uzależnionych na całym świecie. Nie jest to forma terapii, nie opiera się też na psychologii. To program przemiany duchowej, która jest podstawą zmiany życia i tym samym wyjścia z uzależnienia. Na czym polega? Co pomaga uzależnionym? Jakie tajemnicze kroki muszą wykonać, żeby uwolnić się od nałogu? O tym wszystkim w serii “12 kroków” opowie Rafał Porzeziński, dziennikarz radiowy i telewizyjny, twórca programu Ocaleni.tv emitowanego w TVP 1 w każdy wtorek o 23:00. Zobacz też poprzednią serię z Rafałem Porzezińskim "H.A.L.T.".

12 kroków

Rafał Porzeziński

Miłość. Małżeństwo. Rodzina | fragmenty

Jacek Pulikowski „Miłość. Małżeństwo. Rodzina” – fragmenty audiobooka. Pełną wersję znajdziesz tu: https://sklep.2ryby.pl/pulikowski/milosc-malzenstwo-rodzina/

Miłość. Małżeństwo. Rodzina | fragmenty

Jacek Pulikowski

Tyle wolności, ile miłości

Czy czujesz się wolny? A może jesteś współczesnym niewolnikiem? „Tyle wolności, ile miłości” to seria ks. Marka Dziewieckiego, doktora psychologii. Tematyka filmów wiąże się z wolnością osobistą i miłością między dwojgiem ludzi. Ks. Marek Dziewiecki zwrócił również uwagę na kryzysy małżeńskie oraz wychowywanie. Zapraszamy do oglądania!

Tyle wolności, ile miłości

ks. Marek Dziewiecki

Malina w Senegalu

Ks. Mirosław Maliński przebywał w Senegalu w Misji Katolickiej św. Alojzego Gonzagi w Ngohe Ndofongor, 125 km na południowy wschód od Dakaru w departamencie Fatick. Odpowiedzialnym za nowo powstającą parafię jest o. Szczepan Frankowski, misjonarz ze zgromadzenia Ducha Świętego. Parafia została powołana do życia trzy lata temu w roku 2017. Obejmuje 14 wiosek, w których jest 25 wspólnot. Pracuje w niej 19 katechistów świeckich. Czytaj też tekstową relację Maliny z Senegalu (blog 2ryby.pl).

Malina w Senegalu

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Czas na rozwój | fragmenty

Fragmenty audiobooka "Czas na rozwój". Autorzy: bp Michał Janocha, abp Grzegorz Ryś, Jan Mela, Amelia i Dominik Golemowie, Robert Friedrich „Litza”, o. Janusz Pyda i ks. Mariusz Rosik.

Czas na rozwój | fragmenty

Robert Friedrich „Litza”

Korzenie rozwoju

Jak znaleźć szczęście? Czy istnieje do niego jakaś pewna droga? Co nadaje smak naszemu życiu i dlaczego ważne rzeczy wymagają czasu i cierpliwości? O tym wszystkim Janusz Pyda OP w serii „Korzenie rozwoju”

Korzenie rozwoju

Janusz Pyda OP

Moc w słabości

Jak wykorzystać do rozwoju nasze wady, niedoskonałości i gorsze dni? Jak przekształcić własną słabość w siłę? O korzyściach płynących z bycia niedoskonałym, dobrych stronach trudnych wydarzeń w życiu i pozytywnym postrzeganiu świata w serii „Moc w słabości” opowiada Janek Mela.

Moc w słabości

Jan Mela

Seks – poezja czy rzemiosło | fragmenty

Ks. Piotr PAWLUKIEWICZ w serii „Seks – poezja czy rzemiosło" odpowiada na pytania związane z czystością przedmałżeńską i życiem w związku. Czy można zapewnić sobie pomyślność w małżeństwie? Jak odnaleźć źródło problemów z czystością? Te fragmenty i dużo innych treści znajdziesz w książce "Seks – poezja czy rzemiosło" dostępnej w naszym sklepie.

Seks – poezja czy rzemiosło | fragmenty

ks. Piotr Pawlukiewicz

Co słychać w świecie rozwoju?

Jakie dźwięki pamiętasz z brzucha Mamy? Dlaczego warto dbać o higienę dźwiekową? Czy muzyka ma znaczenie na różnych etapach naszego rozwoju, od prenatalnego do końca życia? O tym wszystkim w serii „Co słychać w świecie rozwoju?” opowiedzą Amelia i Dominik Golemowie.

Co słychać w świecie rozwoju?

Amelia i Dominik Golemowie

Rozwój - biblijne inspiracje

W Biblii znaleźć można wiele mądrości, i wbrew pozorom nie jest ona ograniczona do głębokich duchowych przemyśleń. Często znaleźć w niej można proste i praktyczne wskazówki, dzięki którym możemy stawać się lepszą wersją siebie samego na wielu płaszczyznach życia. „Rozwój - biblijne inspiracje” to seria, w której ks. Mariusz Rosik wskazuje, jak interpretować Biblię, żeby stała się dla nas źródłem inspiracji do rozwoju.  

Rozwój - biblijne inspiracje

ks. Mariusz Rosik

Odkrywanie prawdy

W tej serii o. Maciej Zięba OP odkrywa prawdę o tym jaki faktycznie był Jan Paweł II i jaki był jego stosunek wobec takich aktualnych tematów jak: kuria rzymska, pedofilia, kobieta w kościele, teologia wyzwolenia itp.

Odkrywanie prawdy

Maciej Zięba OP

Biblia a finanse

Chrześcijaństwo jest powszechnie kojarzone z umiłowaniem ubóstwa odrzucającym dobra materialne jako coś złego lub nawet grzesznego. Czy Biblia naprawdę zabrania nam gromadzenia pieniędzy i czy dobry chrześcijanin nie może być bogaty? W serii „Biblia a finanse” ks. Wojciech Węgrzyniak, znany biblista i rekolekcjonista, rozprawia się z powszechnymi mylnymi stereotypami dotyczącymi roli pieniędzy w życiu chrześcijan. Wyjaśnia, dlaczego są w życiu ważne i dlaczego warto o nich rozmawiać, również z Bogiem. Omawia biblijne podstawy gromadzenia dóbr materialnych, ostrzegając jednocześnie przed zagrożeniami, jakie ze sobą niosą. Przypomina o właściwej hierarchii wartości i zachowaniu granic w postępowaniu z pieniędzmi. Jeśli zastanawiasz się, czy wolno brać kredyt, czy pomnażanie zysków jest moralne i czy pieniądze są również sprawą Bożą – ta seria pomoże Ci znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania.  

Biblia a finanse

ks. Wojciech Węgrzyniak

Jak smakować życie | Fragmenty

Fragmenty audiobooka ks. Krzysztofa Grzywocza Jak uprościć życie. Tę samą treść znajdziesz również w książce Jak smakować życie.

Jak smakować życie | Fragmenty

ks. Krzysztof Grzywocz

Uciekinierzy

Ojciec Wojtek zabiera nas w świat ucieczek - od Boga, bliźniego, siebie samego. Przechodząc przez kolejne etapy życiowych "uników", podpowiada jak sobie z nimi poradzić i nie bać się wyzwań rzeczywistości. 

Uciekinierzy

Wojciech Jędrzejewski OP

ON/ONA

O szukaniu drugiej połówki, trudnościach w znalezieniu życiowego partnera, wyzwaniach w związku i byciu prawdziwie sobą w serii „On/Ona” opowiada dr Jacek Pulikowski.  

ON/ONA

Jacek Pulikowski

Karetką do nieba

Jak dostać się do raju, w drodze do niego zdobyć się na radość, w prostocie serca kochać Boga i bliźnich i dlaczego warto nauczyć się tańczyć opowiada ks. Piotr Pawlukiewicz. Przytacza historie ludzi świętych i grzeszników, młodych i starych, wykształconych i tych z marginesu społecznego, by pokazać nam, że niebo nie jest dla tylko dla "vipów", ale dzięki miłości Jezusa każdy może je osiągnąć!

Karetką do nieba

ks. Piotr Pawlukiewicz

Miłość - afirmacja i wymagania

Fragmenty warsztatów "Miłość - afirmacja i wymagania". Pełna treść dostępna w audiobooku "Otwarci na miłość"

Miłość - afirmacja i wymagania

Monika i dk. Marcin Gajdowie

Rzecz o spotkaniu w samo południe

Czy wydarzenia i postawy Jezusa Chrystusa można odnieść do współczesności? Czy w Biblii możemy znaleźć inspirację do naszych codziennych działań? Na refleksję na ten temat zaprasza słynny kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz.

Rzecz o spotkaniu w samo południe

ks. Piotr Pawlukiewicz

Pomyślny obrót rzeczy

O. Kazimierz Tyberski OMI - człowiek od zadań specjalnych, wyjątkowy kapłan z piękną, choć wcale niełatwą historią powołania i życia - w serii filmów “Duchowe drogowskazy” podzieli się z nami swoim bogatym doświadczeniem duszpasterskim. Znajdziesz w nich odpowiedzi na wiele pytań dotyczących duchowego rozwoju. Z prostotą i z właściwą sobie pogodą ducha o. Tyberski poradzi nam, jak odkrywać swoje powołanie i poda skuteczną receptę na znoszenie przeciwności losu.  Wyjaśni też, na czym polega wyjątkowość przyjaźni z Bogiem i pokaże zupełnie inny sposób patrzenia na chwile, w których rzeczywistość znacząco różni się od naszych marzeń i planów. Jeśli chcesz znaleźć swoje miejsce i poczuć się wreszcie “jak u siebie”, otworzyć się na Boży Plan w Twoim życiu, a nadchodzące trudności witać z pogodą ducha i nadzieją - seria “Duchowe drogowskazy” jest właśnie dla Ciebie!

Pomyślny obrót rzeczy

o. Kazimierz Tyberski OMI

Wszystko na właściwym miejscu

Św. Augustyn mówi: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na właściwym miejscu”. Ten cytat jest inspiracją dla tytułu serii filmów z trapistą, o. Michałem Zioło OCSO.

Wszystko na właściwym miejscu

o. Michał Zioło OCSO

O przyjaźni

Seria krótkich filmów o przyjaźni z ks. Mirosławem Malińskim będzie dla Ciebie wsparciem i drogowskazem w budowaniu coraz lepszych więzi. Stworzona przez Malinę na podstawie rozważań ks. Krzysztofa Grzywocza, (prywatnie jego przyjaciela) inspirowana Ikoną Przyjaźni i rozprawą Elreda z Rievaulx “Przyjaźń duchowa”. Dużo więcej o przyjaźni znajdziesz w audiobooku “O przyjaźni i samotności”.

O przyjaźni

ks. Mirosław Maliński „Malina"

O przyjaźni i samotności - fragmenty

Fragmenty audiobooka „O przyjaźni i samotności"  

O przyjaźni i samotności - fragmenty

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Chodzi o miłość

Z tej serii filmów dowiesz się, jaka jest istota codziennej miłości – w jaki sposób budować bliskość z drugim człowiekiem, nauczyć się czekać na przebaczenie, żyć w przyjaźni z samym sobą i gdzie znaleźć prawdziwe szczęście?  

Chodzi o miłość

ks. Marek Dziewiecki

Wybieram miłość

Styczniowe przemyślenia często odwołują się do noworocznych postanowień, planów, marzeń. A gdyby tak jednym z nich stał się wybór miłości… To sprawa wielkiej wagi, ale najnowsza produkcja 2ryby.pl daje Ci taką szansę! Czas na serię „Wybieram miłość”, w której Twoim przewodnikiem zostanie ks. Marek Dziewiecki – duszpasterz i psycholog o niezwykłej pogodzie ducha :D

Wybieram miłość

ks. Marek Dziewiecki

Kawa z Psychologiem

Dr Maria Popkiewicz-Ciesielska odpowiada na pytania naszych widzów. Jeśli chcesz zadać pytanie, napisz na comyslisz@2ryby.pl.

Kawa z Psychologiem

Maria Popkiewicz-Ciesielska

Jednoosobowy duet wewnętrzny

Spotkanie Maliny z... Maliną, z którego wynika wewnętrzny dialog i cykl rozmów o dystansie do siebie, konieczności odpoczynku, przyjaźni, zaufaniu. Dokąd go zaprowadzi? Obejrzyj serię „Jednoosobowy duet wewnętrzny"

Jednoosobowy duet wewnętrzny

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Stawanie się sobą

Czy wiesz, że masz w sobie nieskończoną wartość? Monika i Marcin Gajdowie w serii „Stawanie się sobą” odpowiadają o istocie i głębi każdego człowieka, zaufaniu do siebie samego, słuchaniu swojego serca oraz życiu „tu i teraz”.

Stawanie się sobą

Monika i dk. Marcin Gajdowie

Droga do wolności

Nasze życie jest szkołą, w której nieustannie stajemy przed ważnymi decyzjami i egzaminami. Dlatego warto znać i posłuchać kogoś, kto przeszedł przez ciężkie doświadczenia i wyszedł z nich zwycięsko. Kimś takim są z pewnością Felek i Piotr, którzy wygrali z nałogiem alkoholowym i wieloma innymi trudnościami. Dziś dzielą się z Tobą swoją walką z uzależnieniami oraz radością płynącą z trzeźwości i życia w wolności. Ich historie to opowieść o życiu, być może bardziej lub mniej bliskim Twojemu. Posłuchaj, a inspiracje masz gwarantowane.

Droga do wolności

Felek i Piotr

Piosenka Filozoficzna

Filozofia to już przeżytek, nie da się mówić o wielkich myślicielach w zabawny i przystępny sposób. Z tymi stereotypami skutecznie walczy ks. Bartłomiej Kot. Cykl polecany dla fanów muzyki na poziomie oraz dowcipnych i wyszukanych tekstów.

Piosenka Filozoficzna

ks. Bartłomiej Kot

Otwarci na miłość - fragmenty

Fragmenty audiobooka „Otwarci na miłość".

Otwarci na miłość - fragmenty

ks. Krzysztof Grzywocz

Mężczyzna 2.0 - fragmenty audiobooka

Mężczyzna 2.0 – rzecz o męskości i ojcostwie (fragmenty audiobooka o tym samym tytule). Gdzie szukać swojej wewnętrznej siły? Mężczyzna 2.0 to seria poruszająca temat męskości i ojcostwa. O sile, odwadze i spokoju. Okazuje się, że nawet, kiedy wszystko się wali i po ludzku nie ma już wyjścia z sytuacji – zawsze coś się wymyśli. Bo przecież nie musimy sobie radzić! Autorzy tej serii to ks. Piotr Pawlukiewicz (legendarny kaznodzieja z Warszawy), ks. Mirosław Maliński (duszpasterz akademicki z Wrocławia), Robert Friedrich "Litza" (rockowy muzyk, ojciec i dziadek sporej gromadki dzieci), Maria Popkiewicz-Ciesielska (psycholog i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem) opowiadają, jak wychowywać dzieci, jak budować z nimi prawidłowe i zdrowe relacje, skąd czerpać siłę i mądrość życiową.  Filmy, które znajdziecie w tej serii, to: Ks. Piotr Pawlukiewicz - 180 sekund (o najważniejszej rozmowie z synem), Robert Friedrich "Litza" - Nie radzimy sobie (o codziennej bezsilności), ks. Mirosław Maliński "Malina" - Tożsamość ojca (o pytaniach dzieci i o tym, jak na nie odpowiadać), Maria Popkiewicz-Ciesielska - Odkrywaj pragnienia (o tym, jak rozmawiać z drugą połówką). Więcej w temacie "Mężczyzna 2.0 - fragmenty audiobooka" w treści audiobooka o podobnym tytule "Mężczyzna 2.0" do kupienia w katolickiej księgarni internetowej 2RYBY.PL, https://sklep.2ryby.pl/litza/mezczyzna20/. Zobacz i kup. Więcej o autorach: Maria Popkiewicz-Ciesielska - Kobieta zarażająca swoja życzliwością, niosąca pomoc. Na co dzień robi to zawodowo prowadząc gabinet psychoterapii we Wrocławiu. W serwisie 2ryby.pl opowiada o tym co sama odkryła: sensie życia. Podpowiada również, jak rozwiązywać problemy życia rodzinnego, zwłaszcza konflikty damsko-męskie. Robert Friedrich "Litza" - Muzyk rockowy znany z zespołów takich jak: Luxtorpeda, 2 Tm 2,3, Arka Noego i Acid Drinkers. Szczęśliwy mąż i ojciec siedmiorga dzieci, dziadek Ks. Mirosław Maliński „Malina" - duszpasterz akademicki z Wrocławia, prowadzi Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka”, założyciel i redaktor naczelny portalu 2ryby.pl. Autor książek i audiobooków: Jonasz, Oswojone, Widokówki, Małżeństwo od kuchni, Temperamenty - rozwój charakteru, Zatrzymaj się albo giń. Na co dzień mieszka i pracuje ze studentami. Drzwi ich domu są zawsze otwarte. Ks. Piotr Pawlukiewicz - wśród młodzieży znany przede wszystkim z porywających konferencji obfitujących w setki życiowych przykładów. Przez wiele lat duszpasterz środowisk parlamentarnych oraz akademickich. Kaznodzieja, który potrafi z sukcesem przemówić do każdego (nie)wiernego.

Mężczyzna 2.0 - fragmenty audiobooka

Robert Friedrich „Litza”

Szczęście częściej - fragmenty

Szczęście częściej (fragmenty audiobooka o tym samym tytule - kup teraz).

Szczęście częściej - fragmenty

ks. Piotr Pawlukiewicz

Małżeństwo od kuchni - fragmenty

Fragmenty audiobooka "Małżeństwo od kuchni" to smakowite kąski, które pomogą ci zrozumieć siebie i drugą połówkę oraz będą nową inspirację do wzmocnienia waszej miłości. Pełny audiobook znajdziesz w sklep.2ryby.pl.

Małżeństwo od kuchni - fragmenty

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Jego miłość jest ogniem - fragmenty

Fragmenty audiobooka "Jego miłość jest ogniem" Brata Roger z Taizé.

Jego miłość jest ogniem - fragmenty

Brat Roger z Taizé

Po co Kościół?

Fragmenty audiobooka O. Macieja Zięby „Po co Kościół”

Po co Kościół?

Maciej Zięba OP

Moving Works - Dzieje apostolskie wciąż trwają

„Żywe jest Słowo Boże i skuteczne” głosił święty Paweł podróżując po różnych terenach Bliskiego Wschodu. Przez dwa tysiące lat nic się nie zmieniło. Słowo Boga nadal działa w tych, którzy pragną je usłyszeć. Moving works powstało właśnie po to, by Cię o tym przekonać. Pokazać Ci Boże działanie na krańcach świata, ale również i pod twoim domem. Bo wiara w Słowo zmienia wszystko. Pozwala być sobą, a zarazem solą dla innych, których spotykamy każdego dnia.

Moving Works - Dzieje apostolskie wciąż trwają

Moving Works

Stój albo giń

Biegniemy. Świat pędzi i my z nim. “Takie czasy”- czy tak będzie już zawsze? Czy mogę liczyć na odpoczynek? Czy mogę się zatrzymać? Musisz! - odpowiada Malina, a właściwie ks. Mirosław Maliński, znany i ceniony duszpasterz akademicki z wrocławskiej Maciejówki. Podejmij wyzwanie i walcz o samego siebie poprzez konkretne działania - oto sposób na rozwinięcie skrzydeł!

Stój albo giń

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Jak ksiądz z księdzem

Ks. Krzysztof GRZYWOCZ i jego treści zainspirowały Malinę do stworzenia tych scenariuszy. Poznaj nauczanie ks. Grzywocza w krótkich filmikach. Szukasz więcej? - zobacz książki i audiobooki.

Jak ksiądz z księdzem

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Jak zapobiegać kryzysom

W tej serii filmów znajdziesz odpowiedzi na pytania, jak rozwijać się w relacji i przekształcać kryzysy i trudności w rozwój i umocnienie więzi. A także – czego możesz oczekiwać od innych i od siebie?

Jak zapobiegać kryzysom

Maria Popkiewicz-Ciesielska

Video Priorytet

O budowaniu zarówno małżeństwa, jak i o różnych cechach ludzkiej osobowości pod kątem psychologicznym opowiada dr Maria Popkiewicz-Ciesielska.

Video Priorytet

Maria Popkiewicz-Ciesielska

Aromat palonej kawy

Czy miałeś kiedykolwiek okazję zasmakować życia odległej afrykańskiej Etiopii? Ojciec Ashenafi, misjonarz Matki Bożej Pocieszenia, wprowadza nas w świat codziennej prostoty i radości, przywołując wspomnienia swojego dzieciństwa i rodzinnego porządku dnia. Dzieli się również z nami etiopskim sekretem budowania wyjątkowych i trwałych więzi rodzinnych.

Aromat palonej kawy

o. Ashenafi

Kim jestem?

Każdy z nas jest tajemnicą. O. Karol Meissner OSB proponuje nam kilka sposobów na poznanie samego siebie i znalezienie sensu w swoim życiu.

Kim jestem?

o. Karol Meissner OSB

Czystość z odzysku

Intrygujący cykl przeznaczony zarówno dla tych, którzy rozpoczęli współżycie przed ślubem, jak i tych, którzy chcą je rozpocząć po zawarciu związku małżeńskiego. Ks. Mirosław Maliński przedstawi naturalną dynamikę rozwoju związku i zachęci do odkrycia nowej wartości dotyczącej tej sfery.

Czystość z odzysku

ks. Mirosław Maliński „Malina"

W Parku Popowickim

O ludzkich problemach, o cechach osobowości, o komunikacji międzyludzkiej i z samym sobą opowiada dr Maria Popkiewicz-Ciesielska.

W Parku Popowickim

Maria Popkiewicz-Ciesielska

Nauka i wiara

Jeżeli traktujesz naukę poważnie to nie możesz pozwolić sobie na wiarę w rzeczy nie do wyjaśnienia? Prof. Krzysztof Meissner rozjaśnia wszelkie wątpliwości dotyczące tego od dawna kontrowersyjnego tematu. Poznaj granice poznania, oglądając serię “Nauka i wiara”.

Nauka i wiara

Krzysztof Meissner

Ojcostwo

Mężczyzna w swym życiu ma wiele ról do odegrania. Gdy zdecyduje się zostać ojcem otwierają się przed nim kolejne postacie do wcielenia. O ich poszczególnych cechach opowiada dr Jacek Pulikowski.

Ojcostwo

Jacek Pulikowski

Nieślepe uliczki

Dobra komunikacja to klucz do sukcesu! Jak nauczyć się słuchać i rozmawiać? Jak wykorzystać talenty – swoje, i swoich przyjaciół? O tym wszystkim w serii Nieślepe uliczki opowiada Dr Maria Popkiewicz-Ciesielska

Nieślepe uliczki

Maria Popkiewicz-Ciesielska

Rodzice w akcji

Jak wychować dziecko, żeby wyrosło na samodzielnego, mądrze kochającego człowieka? Jak przekazać mu wartości i stawiać granice? Seria „Rodzice w akcji” to cykl filmików dotyczących problemów wychowawczych, z jakimi spotykają się rodzice na każdym etapie wychowania dziecka.

Rodzice w akcji

Monika i dk. Marcin Gajdowie

Adopcja. Poradnik.

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać, a niektóre potrafisz wytrzeć lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią." Janusz Korczak.

Adopcja. Poradnik.

Agnieszka Gorzelak

Biblijny demontaż

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć Biblię, jej język i kontekst – seria Biblijny Demontaż jest zdecydowanie dla Ciebie. Ks. Mariusz Rosik odpowie na pytania związane z treścią najważniejszej księgi chrześcijan.

Biblijny demontaż

ks. Mariusz Rosik

Przed drzwiami sypialni

Na trudne pytania dotyczące sfery seksualnej i kwestii budowania relacji międzyludzkich bezpretensjonalnie odpowiada dr Jacek Pulikowski.

Przed drzwiami sypialni

Jacek Pulikowski

Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej

Brakuje mi czegoś… - to sformułowanie można usłyszeć każdego dnia w pracy, tramwaju czy wśród znajomych. Brakuje mi czegoś …w modlitwie – to już nieco cięższe zagadnienie z życia duchowego, do którego nie wiadomo jak się zabrać. Bo przecież modlitwa to teksty, formuły, cisza. Monika i Marcin Gajdowie pomagają nam spojrzeć szerzej. Pokazują, że modlitwy, podobnie jak miłości, można się uczyć.

Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej

Monika i dk. Marcin Gajdowie

Kazania Ponadczasowe

Homiletyka wypowiadana w domowych przestrzeniach i dotycząca zwykłego życia? Swymi niezwykłymi kazaniami dzieli się ks. Mirosław Maliński.

Kazania Ponadczasowe

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Wydanie specjalne

Ta seria jest jak jajko z niespodzianką. Nie wiesz, co jest w środku, ale jeśli otworzysz - z pewnością zaskoczy Cię niezwykłą treścią. Zaryzykuj ;)

Wydanie specjalne

ks. Mirosław Maliński „Malina"

W świecie genetyki

50 miliardów kilometrów DNA w ludzkim ciele! Oszołomiony? Sprawdź, jak ciekawa jest genetyka! Nie bój się i poszerz swoje horyzonty! Czy można zakochać się genetycznie? Jaką rolę odgrywa genetyka przy in vitro? W interesujący sposób opowie Ci o tym profesor Stanisław Cebrat z Uniwersytetu Wrocławskiego, ceniony genetyk i wieloletni kierownik uniwersyteckiego Zakładu Genomiki.  

W świecie genetyki

Stanisław Cebrat

Klucz do więzi

O. Karol Meissner w serii „Klucz do więzi" odpowiada na pytania dotyczące związków i kwestii związanych z więziami łączącymi kobiety i mężczyzn.

Klucz do więzi

o. Karol Meissner OSB

Przewodnik po religiach

Chrześcijaństwo, judaizm, islam, buddyzm, hinduizm, religie plemienne... Dlaczego istnieje na świecie tyle religii? Jakie są między nimi podobieństwa, a czym się różnią? Co im zawdzięczamy? Czy chrześcijaństwo można nazwać religią uniwersalną? W jaki sposób wyznawcy różnych religii pojmują sens swojego życia? Jaka mądrość płynie z religii plemiennych, której możemy się uczyć? Skąd biorą się stereotypy i zafałszowane wyobrażenia o wyznawcach innych religii? Czy dzisiejszy sposób przekazu informacji ma na to wpływ? W serii "Przewodnik po religiach" autorstwa ks. dr Krzysztofa Niedałtowskiego znajdziesz odpowiedzi na te wnikliwe pytania.

Przewodnik po religiach

ks. Krzysztof Niedałtowski

Wyprzedaż Markowych Produktów

Ks. Mirosław Maliński zaprasza na niebanalną podróż po kartach Ewangelii św. Marka, podczas której każdy ma okazję wcielić się w rolę detektywa, poddając analizie swoje własne życie w poszukiwaniu prawdziwego sensu i nieprzemijalnych wartości. Nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące wnioski gwarantowane!

Wyprzedaż Markowych Produktów

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Kazania Ponadczasowe 2

Homiletyka wypowiadana w domowych przestrzeniach i dotycząca zwykłego życia? Swymi niezwykłymi kazaniami dzieli się ks. Mirosław Maliński.

Kazania Ponadczasowe 2

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Ryby i dzieci... głos mają!

Jezus kochał spotykać się z dziećmi, bo one w swoich małych, pełnych prostoty i miłości sercach przechowywały prawdę o tym, jak dostać się do Królestwa Bożego. Dzieci często nas inspirują swoimi szalonymi pomysłami i zaskakują mądrością. Daj przenieść się na chwilę do świata obserwowanego dziecięcym wzrokiem.

Ryby i dzieci... głos mają!

Dzieci

Echo życia płodowego

Jak bardzo okres naszego życia w "brzuchu" u mamy ma wpływ na nasze teraźniejsze życie? Jak możemy zadbać o nasze dzieci w okresie prenatalnym? Wszelkie wątpliwości rozwieje dr Emilia Lichtenberg - Kokoszka w seriii "Echo życia płodowego".

Echo życia płodowego

Emilia Lichtenberg-Kokoszka

Dżezbabaryba

Czy może istnieć jazz bez Boga? Jaki wpływ miała wiara na twórczość największych muzyków tego gatunku: Johna Coltrane'a, Louisa Armstronga czy Dave'a Brubecka? O tym wszystkim opowie Piotr Baron w cyklu „Dżezbabaryba"

Dżezbabaryba

Piotr Baron

Media - wróg czy przyjaciel?

Dzisiejsze czasy bez wątpienia możemy nazwać erą komunikacji. Żyjemy w epoce, w której króluje informacja. Każdego dnia jesteśmy nadawcami i odbiorcami niezliczonej ilości wiadomości, komunikatów, sygnałów... Jakie są tego zalety? Czy wiążą się z tym również pewne negatywne zjawiska? W tej serii postaramy się odpowiedzieć na pytania, w jaki sposób odnaleźć się w tym gąszczu informacji, zachowując równowagę życiową.

Media - wróg czy przyjaciel?

o. Jacek Szymczak OP

Seksualne rozdarcie

O problemach i trudnościach związanych z płcią i seksualnością opowiada o. Karol Meissner w cyklu filmów „Seksualne rozdarcie"

Seksualne rozdarcie

o. Karol Meissner OSB

Edyta Stein. Siedem blasków świętości

Historię fascynującej świętej, związanej ze stolicą Dolnego Śląska, opowiada ks. prof. Mariusz Rosik.

Edyta Stein. Siedem blasków świętości

ks. Mariusz Rosik