Adopcja. Poradnik.

Część X Gdy już jesteśmy razem. Czas na zmiany. (Agnieszka Gorzelak)

Podziel się:

„Mamusiu, jesteś najpiękniejszą kobietą na świecie i najcudowniejszą mamą.”
Warto czekać na takie słowa…

Lista twórców
Zdjęcia: Daniel Brzezina, Marta Machlańska
Montaż: Marta Machlańska
Muzyka: Fabian Measures "Higekitekina"

Filmy z serii "Adopcja. Poradnik." zostały zrealizowane we współpracy z Archidiecezjalnym Ośrodkiem Adopcyjnym we Wrocławiu.

Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny
50-328 Wrocław, ul. Katedralna 4/12
1 Zestaw zawiera: Otwarci na miłość (książka) Temperamenty – gdybym był inny, tobym siebie kochał (książka) Kawa z psychologiem (książka) Seks – poezja czy rzemiosło (książka) Miłość. Małżeństwo. Rodzina (audiobook)

159.90zł

Zestaw przygotowanie do małżeństwa

ks. Piotr Pawlukiewicz
ks. Mirosław Maliński MALINA
ks. Krzysztof Grzywocz
Jacek Pulikowski
dk. Marcin Gajda
Monika Gajda
Maria Popkiewicz-Ciesielska

1 Wszystko co Bóg stworzył, było dobre, ale rzekł Bóg: "Nie jest dobrze, żeby człowiek był sam."  (Rdz 2,18) Prawdziwa przyjaźń to rzadkość, więc wybór przyjaciela powinien być staranny i przemyślany. Niestety, nie każdy człowiek potrafi się przyjaźnić. Jak zatem sprawdzić, czy umiem budować trwałe, głębokie więzi, które przetrwają każdą życiową burzę? Czy ludzie, którymi się otaczam, to rzeczywiście moi przyjaciele? A jeśli żadna z relacji w moim życiu nie jest przyjaźnią, to jak ją odnaleźć? Jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w audiobooku “O przyjaźni i samotności”. https://www.youtube.com/watch?v=_5ftLesS8Ok Zestawienie dwóch pojęć - przyjaźni i samotności, w pierwszej chwili może wydać się paradoksalne: dwa zupełnie różne od siebie stany, odległe jak wschód od zachodu. A może jednak jest między nimi jakaś zależność? Może nie da się zbudować prawdziwej przyjaźni bez rzeczywistego i świadomego przeżycia samotności? Nasze życie toczy się na dwóch kołach: jedno z nich to samotność, drugie życie z ludźmi. Jeśli zachowamy między nimi proporcje - nasz “wózek” pojedzie do przodu. A co, jeśli będą zachwiane? Na te, i wiele innych pytań związanych z przeżywaniem przyjaźni i samotności odpowiada ks. Mirosław Maliński, czerpiąc z przemyśleń ks. Krzysztofa Grzywocza - doświadczonego duszpasterza i kierownika duchowego, ale nade wszystko swojego przyjaciela.   Jeśli chcesz: przekonać się, dlaczego warto czasem zdecydować się na chwilę samotności zrozumieć i budować prawdziwą przyjaźń odkryć sens misji Chrystusa w Twoim życiu posłuchaj i daj się zainspirować!     ks. Mirosław Maliński Duszpasterz akademicki z Wrocławia, prowadzi Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka”, założyciel i redaktor naczelny portalu 2ryby.pl, znany z obleganych kursów przedmałżeńskich. Duszpasterz Spotkań Małżeńskich i pracownik poradni rodzinnej. Na co dzień mieszka i żyje ze studentami. Spis treści: Odnaleźć drogę do swojego serca Przyjaźń - harmonia przyjmowania i dawania Słuchanie początkiem przyjaźni Czyny, które kształtują serce Jesteśmy emanacją obrazu Boga, jaki w sobie nosimy Rodzaje i etapy przyjaźni Żyjemy po to, żeby się przyjaźnić Chrystus przyszedł na świat, żeby się z nami zaprzyjaźnić Dodatkowe informacje ISBN: 978-83-951549-1-1 czas trwania: 3h rozmiar pliku do pobrania: 376 MB książka w pdf 15 str. pliki MP3 Patronaty

29.90zł

O przyjaźni i samotności (audiobook mp3 do pobrania)

ks. Mirosław Maliński MALINA

1 O Maciej Zięba OP opowiada: Jak odszedł... i wrócił do Kościoła. Czym jest Kościół? Co to znaczy, że Kościół jest „czystą prostytutką”? Jakie jest miejsce chrześcijan w świecie? Dlaczego szukanie jedności jest ważne i jakie są granice ekumenizmu? Ojciec Maciej Zięba jest zafascynowany Kościołem, co nie znaczy że zachwycony - bo czasem załamany i zmartwiony - poznaje jego grzeszność, ale też wciąż odkrywa jego świętość. Dominikanin przedstawia nam o Kościół jako dom - miejsce, do którego zawsze można powrócić, w którym wydarzyło się wiele dobrego. Odważnie mówi o wzlotach i upadkach Kościoła, o tym co wydarzyło się na przełomie wieków, ale i o obecnej sytuacji Kościoła. Dla tych, którzy chcą usłyszeć jaki Kościół jest naprawdę, “bez zamiatania pod dywan”. https://www.youtube.com/watch?v=9fQo3Rk5EeU Ojciec Maciej Zięba Dominikanin, teolog, filozof, publicysta. Studiował fizykę na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1998–2006 był Prowincjałem Polskiej Prowincji Dominikanów. Założyciel i dyrektor Instytutu Tertio Millennio w Krakowie. Patronat medialny

24.90zł

Po co Kościół? (audiobook mp3 do pobrania)

Maciej Zięba OP

Filmy w tej serii:

Część I Czym jest adopcja? 1

Miłość. To ona stoi u początku wielu życiowych historii. Również adopcji.
Gdy dwoje ludzi decyduje się na wspólne życie, z biegiem czasu budzi się w nich pragnienie posiadania dziecka. Jednak co tak naprawdę oznacza stać się rodzicem?

2 października 2014

Część I Czym jest adopcja?

Część II Kiedy możemy mówić o stracie? 2

W życiu doświadczamy wielu różnych strat. Jedną z nich może być brak upragnionego dziecka. Jak pogodzić się z taką stratą, by podjąć nowy krok?

9 października 2014

Część II Kiedy możemy mówić o stracie?

Część III Jak dobrze przeżyć stratę? 3

I przychodzi taki moment, że dobrze jest stracić… stratę.
Jak mądrze pożegnać swój żal i przywitać nowy etap życia?

16 października 2014

Część III Jak dobrze przeżyć stratę?

Część IV Przygotowania do adopcji dziecka. Rola Ośrodka Adopcyjnego. 4

Do rodzicielstwa adopcyjnego należy się dobrze przygotować. Z pomocą przychodzi cykl szkoleń w ośrodku adopcyjnym.

23 października 2014

Część IV Przygotowania do adopcji dziecka. Rola Ośrodka Adopcyjnego.

Część V Rodzice adopcyjni, rodzice biologiczni i dziecko 5

W adopcji spotykają się trzy światy. Rodzice adopcyjni przyjmują dziecko łącznie z całą jego historią i szacunkiem dla jego rodziny biologicznej.

30 października 2014

Część V Rodzice adopcyjni, rodzice biologiczni i dziecko

Część VI Jak dziecko przeżywa stratę? 6

Mama, tata, ulubione zabawki, znany kąt… Dziecko zabierane do ośrodka traci to wszystko w ułamku chwili. Tam czeka go całkowicie inny, nieznany świat.

6 listopada 2014

Część VI Jak dziecko przeżywa stratę?

Część VII Jak pomóc dziecku przeżyć żal? 7

„Mamo, wiesz… ja mam jeszcze inną mamę.”
„Czy tęsknisz za nią?”

Jak mądrze reagować na tęsknotę adoptowanego dziecka?

13 listopada 2014

Część VII Jak pomóc dziecku przeżyć żal?

Część VIII Pierwsze spotkanie z dzieckiem. 8

„Po czym poznamy, że to jest nasze dziecko?”
Jak dochodzi do pierwszego spotkania między rodzicami adopcyjnymi a dzieckiem?

20 listopada 2014

Część VIII Pierwsze spotkanie z dzieckiem.

Część IX Jak zbudować więź z adoptowanym dzieckiem? 9

Czy ambicje bycia doskonałym rodzicem sprzyjają tworzeniu się prawdziwej więzi z dzieckiem?

27 listopada 2014

Część IX Jak zbudować więź z adoptowanym dzieckiem?

Część X Gdy już jesteśmy razem. Czas na zmiany. 10

„Mamusiu, jesteś najpiękniejszą kobietą na świecie i najcudowniejszą mamą.”
Warto czekać na takie słowa…

4 grudnia 2014

Część X Gdy już jesteśmy razem. Czas na zmiany.

Zobacz też:

1. Czystość z odzysku

Czystość z odzysku, czyli powrót do naturalnej dynamiki rozwoju związku (odc. 1).
Ten cykl filmów jest przeznaczony dla tych, którzy chcą założyć trwałą rodzinę zgodną z ludzką naturą i podstawowymi pragnieniami wynikającymi z natury ludzkiej. Ci którzy takich pragnień nie mają nic z tego o czym będę mówił nie zrozumieją, ale mogą sobie pooglądać to jako egzotyczną ciekawostkę.

18 października 2013

1. Czystość z odzysku

ks. Mirosław Maliński „Malina"

Tożsamość ojca

Jak odpowiadać dziecku, kiedy już brakuje sił? Ks. Mirosław Maliński o tym, jak działać, kiedy po ludzku już nie ma ratunku.

18 kwietnia 2017

Tożsamość ojca

Jak być prawdziwą kobietą?

Jak być prawdziwą kobietą? Prawdziwa kobieta to szczęśliwa kobieta…

22 sierpnia 2016

Jak być prawdziwą kobietą?

Jacek Pulikowski

Codzienna miłość

Jaki był rodzinny dom Jezusa? Było w nim miejsce na śmiech i radość czy też panowała tam nieustannie atmosfera patosu i powagi? Ciekawy obraz nazaretańskiej rodziny przedstawi ks. Piotr Pawlukiewicz.

20 listopada 2013

Codzienna miłość

ks. Piotr Pawlukiewicz

Rozwód dla dobra dziecka?

Czy jest możliwy kulturalny rozwód? Czy można się rozstać nie krzywdząc dzieci? A może w niektórych sytuacjach to najlepsze rozwiązanie? Posłuchajcie co o tym myśli dr. Pulikowski.

20 czerwca 2013

Rozwód dla dobra dziecka?

Jacek Pulikowski

Radość ze współżycia

Gdyby ubrać choinkę na miesiąc przed Gwiazdką może i nadal byłaby piękna, ale czy cieszyłaby tak samo?

21 sierpnia 2013

Radość ze współżycia

ks. Mirosław Maliński „Malina"