Filmy w tej serii:

Świadectwo Roberta Friedricha "Litzy"

Robert Friedrich „Litza” opowiada historię swojego nawrócenia.

27 września 2019

Świadectwo Roberta Friedricha "Litzy"

Jak mądrze pomagać

Posłuchaj wypowiedzi Janka Meli.

30 września 2019

Jak mądrze pomagać

To co wielkie wymaga czasu Ten film nie ma jeszcze opisu.

3 października 2019

To co wielkie wymaga czasu

List apostolski Jana Pawła II z 1999 r., w którym wskazuje na szczególne powołanie i misję artystów, którzy mają uczestnictwo w twórczej władzy nad światem, a ich sztuka winna współgrać z doskonałą mocą stwórczą samego Boga.

5.00zł

List do artystów

Jan Paweł II

Różaniec to wyjście z sytuacji bez wyjścia. Wyznacza człowiekowi dziedzictwo najmilszej modlitwy, która już z chwilą jej rozpoczęcia ogarnia duszę rozsądkiem w wątpliwościach, upomnieniem jasności w chwilach ciemnych, stawia przed oczy Najważniejszego, Jezusa Chrystusa, którego imię jest w samym sercu modlitwy powtarzanej tylekroć razy! Tak pisze o. Augustyn Pelanowski w swojej najnowszej książce pt. Różaniec. Tę wyjątkową pozycję polecamy do indywidualnego rozważania, szczególnie na październik. Niech nie tylko w miesiącu maryjnym, ale też przez całe życie każdy „trzyma różaniec jak sznur, który ratuje życie”.

15.50zł

Różaniec rozważania

o. Augustyn Pelanowski OSPPE

JAK ODNALEŹĆ TO, ZA CO BĘDZIESZ GOTÓW ODDAĆ WSZYSTKO, CO MASZ? Bóg ma gest, bo stwarzając każdego człowieka z osobna, wykonał za każdym razem inne arcydzieło. Wyposażył każdego z nas w talenty i unikalne dary. Czy znasz swoje? Czy wiesz, co jest w Tobie tym najcenniejszym skarbem, że gdybyś go zobaczył wyraźnie, byłbyś gotów oddać wszystko, co masz, za ten jeden skarb? Jak to odnaleźć? Dzięki przeczytaniu książki “Poszukiwacze Pereł​ ​”: Zrozumiesz proces kształtowania się tożsamości na przykładzie procesu powstawania perły Poznasz najskuteczniejszą metodę odnajdywania “pereł” w swoim życiu Dostrzeżesz w Bogu Twojego największego fana Odkryjesz prawdziwy sens cierpienia na drodze rozwoju Odważysz się sięgać po skarby ukryte poza Twoją strefą komfortu https://youtu.be/NLRUJ78OuSM JEZUS – NAJSKUTECZNIEJSZY “POSZUKIWACZ PEREŁ” Książka ukazuje się w serii wydawniczej RÓB TO CO JEZUS. O. Tomasz Nowak analizując fakty z życia Jezusa i posługując się metaforą Perły odsłania przed nami proces, jakim posługuje się Bóg, by ukształtować nas na najbardziej niepowtarzalne i cenne jednostki. Odszukaj skarby, ukryte w Twoim wnętrzu – Twoje talenty, dary,​ Twoją niezwykłą tożsamość.​ Odkryj bogactwa​ , które znajdują się ​​wokół Ciebie, a których wcześniej​ i nie widziałeś. Odnajdź najgłębszy sens Twojego życia​, aby dowiedzieć się kim​ jesteś i po co jesteś?​ W trakcie poszukiwania poznasz dodatkowo wiele odpowiedzi, m.in.: W jakich okolicznościach perły stają się najpiękniejsze? (str. 18) Poznaj piękną legendę o łzach oceanu, która ma rodowód biblijny (str. 18) Na czym polega tak naprawdę realizowanie w sposób doskonały przykazania miłości? (str. 23) O tym jak w prostych i wzruszających słowach dziecko potrafiło wyrazić prawdę, że zostało stworzone przez Boga (str. 37) Jaki jest, dany nam przez Boga, całkiem nowy pomysł na patrzenie na nas samych? (str. 51) O co w ogóle chodzi w modlitwie? (str. 69) Co oznacza mentalność rolnicza w życiu duchowym? (str. 70) O Bubie, która nienawidziła swojego imienia (str. 80) Rozwój według Weyna Shortera – saksofonisty jazzowego (str. 134) W czasie jakiej modlitwy można najpewniej uzyskać odpowiedź na pytanie o to kim jestem? (str. 143)

29.90zł

Poszukiwacze Pereł (książka)

o. Tomasz Nowak OP

Zobacz też:

Modlitwa - najważniejsza decyzja

Przez 12 tygodni będziemy szli razem z Moniką i Marcinem Gajdami w stronę głębi życia duchowego. Zapraszamy na 1-szą część.

3 października 2016

Modlitwa - najważniejsza decyzja

Monika i dk. Marcin Gajdowie

Co zrobisz ze swoim bogactwem?

Jesteś bogato obdarowany, odkryj swój potencjał.

29 marca 2016

Co zrobisz ze swoim bogactwem?

Felek i Piotr

Jak być prawdziwą kobietą?

Jak być prawdziwą kobietą? Prawdziwa kobieta to szczęśliwa kobieta…

22 sierpnia 2016

Jak być prawdziwą kobietą?

dr Jacek Pulikowski

Sens życia - jak go nie stracić?

Dlaczego odkrycie i sprecyzowanie sensu życia jest tak istotne? Czy każdy może znaleźć w sobie taki sens?

15 kwietnia 2015

Sens życia - jak go nie stracić?

dr Maria Popkiewicz-Ciesielska

Jak odkryć szczęście w nieszczęściu?

Jak cieszyć się dobrocią innych ludzi i zauważać, że szklanka pełna jest do połowy? O tym wszystkim  opowiada Janek Mela.

9 października 2019

Jak odkryć szczęście w nieszczęściu?

Jan Mela

Tożsamość ojca

Chcesz być dobrym ojcem – nie do końca odnajdujesz się w tej roli? – spróbuj tego.

18 kwietnia 2017

Tożsamość ojca