Wyprzedaż Markowych Produktów

9. Ryzyko (ks. Mirosław Maliński „Malina")

Podziel się:

Ks. Mirosław Maliński zaprasza nas do spojrzenia na uzdrowienie chorego przez Jezusa z bardzo odkrywczej perspektywy. Chrystus uzdrawiając paralityka, nie zabrał jego łoża i nie wyrzucił go, lecz wręcz przeciwnie – rozkazał mu nieść swoje łoże. Co się kryje za taką postawą Jezusa i jak możemy ją odczytać w świetle naszego życia?

„Gdy po pewnym czasie wrócił do Kafarnaum, posłyszeli, że jest w domu. Zebrało się tyle ludzi, że nawet przed drzwiami nie było miejsca, a On głosił im naukę. Wtem przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech. Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili łoże, na którym leżał paralityk. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: Synu, odpuszczają ci się twoje grzechy. A siedziało tam kilku uczonych w Piśmie, którzy myśleli w sercach swoich: Czemu On tak mówi? On bluźni. Któż może odpuszczać grzechy, prócz jednego Boga? Jezus poznał zaraz w swym duchu, że tak myślą, i rzekł do nich: Czemu nurtują te myśli w waszych sercach? Cóż jest łatwiej: powiedzieć do paralityka: Odpuszczają ci się twoje grzechy, czy też powiedzieć: Wstań, weź swoje łoże i chodź? Otóż, żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów – rzekł do paralityka: Mówię ci: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu! On wstał, wziął zaraz swoje łoże i wyszedł na oczach wszystkich. Zdumieli się wszyscy i wielbili Boga mówiąc: Jeszcze nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego.”
Mk 2,1-12

Lista twórców
Zdjęcia: Daniel Brzezina, Aleksandra Hojczyk, Grzegorz Lewandowski
Montaż: Marta Machlańska
Muzyka: Kevin MacLeod "Quasi Motion"
Animacja: Piotr Marek

Filmy w tej serii:

1. Ewangelia św. Marka: film akcji 1 Ten film nie ma jeszcze opisu.

12 maja 2013

1. Ewangelia św. Marka: film akcji

2. O tym marzy każdy 2 Ten film nie ma jeszcze opisu.

15 maja 2013

2. O tym marzy każdy

3. Bóg przychodzi nie w porę 3 Ten film nie ma jeszcze opisu.

22 maja 2013

3. Bóg przychodzi nie w porę

4. Szare życie z Jezusem 4 Ten film nie ma jeszcze opisu.

29 maja 2013

4. Szare życie z Jezusem

5. Jezus a moje gorączki 5 Ten film nie ma jeszcze opisu.

5 czerwca 2013

5. Jezus a moje gorączki

6. Jak złodziej 6 Ten film nie ma jeszcze opisu.

12 czerwca 2013

6. Jak złodziej

7. Jakim prawem? 7 Ten film nie ma jeszcze opisu.

19 czerwca 2013

7. Jakim prawem?

8. Jezus dotyka naszego zepsucia 8 Ten film nie ma jeszcze opisu.

26 czerwca 2013

8. Jezus dotyka naszego zepsucia

9. Ryzyko 9 Ten film nie ma jeszcze opisu.

3 lipca 2013

9. Ryzyko

10. Sam dasz radę 10 Ten film nie ma jeszcze opisu.

10 lipca 2013

10. Sam dasz radę

Zobacz też:

Wezwanie

W każdym z nas jest pewien brak, nie zapełnią go nasze życiowe dążenia, nie da się go też zagłuszyć. Jednak w tej pustce odzywa się głos. Czy słyszysz ten głos? Czy podążysz za nim?

3 listopada 2015

Wezwanie

Moving Works

Modlitwa - najważniejsza decyzja

Przez 12 tygodni będziemy szli razem z Moniką i Marcinem Gajdami w stronę głębi życia duchowego. Zapraszamy na 1-szą część.

3 października 2016

Modlitwa - najważniejsza decyzja

Monika i dk. Marcin Gajdowie

Bóg – przyjaciel czy kumpel?

Jak wygląda zdrowa więź z Bogiem?

12 kwietnia 2019

Bóg – przyjaciel czy kumpel?

o. Kazimierz Tyberski OMI

Siła wewnętrzna

Masz w sobie „to coś”? Taką moc, której nie trzeba nawet wyrażać słowami, a która oddziałuje na innych? Jeśli Ci jej brak, nie wahaj się o nią prosić! Duch Święty jest gotów działać w Tobie!

4 czerwca 2015

Siła wewnętrzna

ks. Piotr Pawlukiewicz

Dowód na istnienie Boga

Niektórzy myślą, że Bóg to jest odczucie ciepła na modlitwie czy jakieś niesamowite doznanie. Zatem kim On jest?

10 kwietnia 2014

Dowód na istnienie Boga

Monika i dk. Marcin Gajdowie

Co byś powiedział Panu Bogu, gdybyś go dzisiaj spotkał w swoim pokoju?

Podchwytliwie o modlitwie, czyli pytamy dzieci “Co byś powiedział Panu Bogu, gdybyś go dzisiaj spotkał w swoim pokoju?” :-)

12 września 2014

Co byś powiedział Panu Bogu, gdybyś go dzisiaj spotkał w swoim pokoju?

Dzieci